Jak se plní tajná přání?

Je to už několik let, co jsem objevil kouzlo nástěnky vizí. Od té doby jsem si pravidelně vytvářel jednu za druhou a sledoval, jak se mi plní přání na nich vyobrazená. Co ale přání, které mám a není tam?

Nástěnka vizí je jeden ze způsobů, kterým si už od roku 2007 přitahuji do života to, co v něm chci mít. Jakým způsobem se s nimi pracuje jsem psal zde. Co předchází jejich tvorbě jsem popsal v tomto článku.

Poslední dva roky jsem si z nějakých důvodů odepřel pravidelný rituál s vytvářením nástěnky přání spojený. Přiznám se, že to byly pro mě chudší roky – chyběla v nich hojnost a spousta radosti.

Místo toho, abych si užíval toho, na co jsem byl zvyklý (cestování, dovolené, skvělé jídlo, koníčky, volnočasové aktivity) jsem pracoval na víc než 100%. Jenom během posledního roku jsem vedl více než 30 kampaní pro různé zákazníky (nutno dodat, že úspěšných). Do toho ještě školil, konzultoval a masíroval.

V čase, který jsem obvykle věnoval odpočinku jsem tvořil kampaně (nebo spíš má hlava je tvořila). Není proto divu, že poslední měsíce roku jsem už tak trochu ryl držkou v zemi. I přesto, že většina mých aktivit byla odpočinkového charakteru (jóga, meditace, wellness) mé tělo křičelo STOP! Cítil jsem, že ještě chvíli a jsem zpět u syndromu vyhoření jako v minulosti.

Rozhodl jsem se proto, si na konci roku dopřát restart. Znovu si pomocí léty ověřeného způsobu přinést do života radost. Vyrazil jsem tedy na seminář Denisy a Richarda s názvem Silvestrovský rituál splněných přání.

Na akci jsem si vytvořil nástěnku snů, na kterou jsem si umístil vše, co mi v životě aktuálně chybělo. Se svým výtvorem jsem byl maximálně spokojený, tak jsem si jej vyfotil a spolu s fotkami dalších nástěnek umístil na Facebook. Překvapila mě reakce některých účastníků na akci, kteří žádali, abych jejich nástěnky vizí ze svého FB stáhl. Že je to jejich soukromá věc a jejich přání rozhodně nejsou veřejná.

Znovu jsem se podíval na svou nástěnku. Prošel jsem si i několik starších. Pobavil jsem se tím, jak se jejich obsah měnil v průběhu let. Na některých byla spousta peněz, na jiných více cestování, sexu či nahých žen. Za vším, co jsem vždy měl na nástěnce jsem si vždy stál natolik, že jsem neměl důvod svá přání schovávat před světem. Proto jsem taky své nástěnky vždy měl někde veřejně. Nebylo tam žádné “tajné přání”.

Nástěnka snů 2917

Tento rok ale jedno mám. Na mém vision boardu NENÍ VIDĚT. Přitom tam je. Je totiž schované na druhé straně. Důvod je prostý. Styděl jsem se za ně. Teď si možná říkáš, co to je? Více žen? Někoho zabít? Nějaké sexuální fantazie? Něco nepěkného? Možná tě překvapím. Nic z toho. Je to výhra v loterii.

Tohle přání ke mně přišlo při tom, co jsem se dozvěděl nečekanou událost, která mi změnila život a ještě dlouho měnit bude. Budu táta. Obrovskou radost ze zprávy vystřídal šok. Podíval jsem se na svůj poslední rok, kdy jsem makal jako šroub. Řada špatně nastavených dohod přivedla více peněz z mých aktivit do kapsy mým klientům než mně. Vyčerpání mi nedávalo moc šancí začít s nějakou novou činností nebo více pracovat na svém.

Prostě si vsaď, říkal nějaký hlas v mé hlavě. Dovol si to.

Vybavil jsem si řadu svých přátel, kteří vydělávají miliony svou prací. Ať už je to pro ně zábava nebo si každou korunu vydřeli. Jeden z nich točí nemalé peníze na burze. Další jen investuje do projektů, které vede někdo jiný a žádnou práci s tím nemá. Většina investic se mu během roku vrátila více než 30 násobně (čteš dobře, není tam chyba). Další sází na sportovní utkání. Je to jeho hlavní zdroj příjmů (dalším jsou drobné investice). Opět násobný zisk. To všechno jsem bral jako že je v pořádku.

Vyhrát v loterii už dle mého přesvědčení v pořádku nebylo. Proto jsem své přání schoval. O to více mě překvapilo, když jsem podobné přání viděl úplně veřejně přes většinu plochy vision boardu někoho jiného. Přemýšlel jsem proto znovu, co na něm je pro mě tak špatného? Snažil jsem se to logicky vysvětlit sám sobě, abych nedal jenom na své přesvědčení.

nástěnka vizí

Zbohatnout bez práce je špatné, objevilo se mi v hlavě. Tenhle jediný důvod. Nic víc. Kolik práce s tím měl kamarád, který investoval do projektu, jež mu několika násobně vrátil investici během jednoho roku? A to bylo riziko, že to nevyjde mnohem menší.

Podíval jsem se na celou záležitost ještě z jiné strany. 98% lidí, kteří nečekaně zbohatli byli do roka chudší, protože nebyli na takovou částku připraveni. Tohle není můj případ. Napsal jsem si seznam, co udělám s většinou peněz po tom, co je vyhraji. Kromě požitků a radostí pro mě a mou rodinu jsou tam i praktické věci a investice. Ať už do projektů, vzdělávání či konkrétních svých aktivit.

Pracoval jsem v Loterii Fortuna. Když jsem se dozvěděl o člověku, který vyhrál několik miliónů, těšil jsem se, až se s ním setkám a promluvím s ním. Ptal jsem se jej, jak peníze vyhrál a jak s nimi naloží. Jeho příběh mi udělal velkou radost. Mluvil o své výhře jako o “náhodě”, která mu pomůže dostavět barák a zabezpečit tak rodinu. Jak to bylo dál nevím. Věřím, že se nikde neupil k smrti a vše dopadlo přesně tak, jak řekl.

Na jedné živé akci jsem potkal manželský pár, který během roku vyhrál několik miliónů cíleně. Rozuměj – nešlo o náhodné sázky vyjde/nevyjde. Pán popisoval, jak si přál konkrétní částku s konkrétním účelem (auto, barák, dovolená) a peníze přicházely téměř přesně podle určených částek. Nejvyšší byla přes milión.

Dokonce jednou si postěžoval, že částku odhadl špatně a přišlo peněz méně, protože nepočítal s daní za kupovanou věc. Přál si konkrétní věci nad rámec svého běžného standardu, vsadil si a sázka vyšla. Během roku 3x ze 3 (pokud si správně vybavuji jeho příběh). Takže tak trochu mimo statistickou pravděpodobnost. Ukazoval mi své nové auto, které si před časem koupil za “vypřané” peníze. Znám tedy i příběhy s dobrým koncem.

Vše, co si dokážeš představit, se ti vyplní. Další z mnoha pouček přáňologie. Představil jsem si sám sebe, jak přebírám výhru stejně jako pán při výhře z Loterie Fortuna. Nebylo to tak těžké. Měl jsem u toho velkou radost, že se mi “zase něco povedlo”. Juch. Vím, že u některých mých přání to tak nebylo. Místo jasného obrazu s pocity a vjemy prostě nic.

V knize Požádej a je ti dáno zase píší autoři, že vše, co si peješ, se ti plní. Důvod, proč to v životě nemáš, je tvá osobní rezistence (nebo odpor chceš-li), která nedovoluje přijmout takové přání. Sám kladeš svým přáním do cesty překážky. Ať už svým způsobem myšlení (tohle se děje jiným lidem, mně ne) nebo emočním stavem (dostáváš se do nižších vibrací, které neumožňují přání zhmotnit ve tvém životě). Celá kniha je pak o technikách, jak se rezistencí zbavit. Tahle část je na samostatný článek (případně si přečti knihu).

Požádej a je ti dáno - kniha

Své přání jsem ještě podrobil testu “vliv na prostředí”. Jak ovlivní splnění mého přání mé okolí? V tomto případě pozitivně. Mám při jeho splnění připraveno, jakým způsobem pomůžu svým nejbližším. Nejhorší, co se může stát je, že mi někdo z mého okolí bude závidět. A to už je spíš jeho starost, než moje.

Tím, že jsem si vše sepsal do článku jsem v sobě vyřešil i “co na to řeknou lidi?”. Je dobré zamyslet se, jestli chceš žít život, aby ses zalíbil nebo aby ti v něm bylo dobře. Pokud někomu vyloženě neškodíš, tak si myslím, že na tom, co si myslí tvé okolí vůbec nezáleží…

Co s tím teď?

Po tomhle článku už mé přání není tajné. Takže až si vsadím, tak třeba vyhraji svou vytouženou částku. To ale není podstatné. Důležitější je pro mě uvědomění si, co stálo za mým tajným přáním a co bylo za jinými i v minulosti. Zároveň i způsob, jak jsem si vše zpracoval minimálně na racionální úrovni. Zbývá jenom zapracovat na svém přesvědčení nějakými technikami.

Níže jsem vše trochu zobecnil do návodu pro sebe do budoucna. Tady je.

1) Najdi, proč je tvé přání tajné

V z jakého důvodu máš v životě přání, které skrýváš před okolím? Máš kolem sebe lidi, kteří tě opravdu podporují? Kdo ve tvém okolí shazuje tvá přání, tvé sny a touhy? Pokud ti v tom brání nějaké přesvědčení typu “to není správné” nebo “to se přeci nedělá” zjisti sám pro sebe, kde jsi k němu přišel. Pro koho to není správné? Opravdu neznáš nikoho ve svém okolí či ve světě, kdo tohle dělá a je to v pohodě?

2) Už se to někomu splnilo?

V případě, že si myslíš, že něco není možné, dokážeš najít na světě alespoň jeden případ, kdy to možné bylo? Můžeš zjistit, jak to udělal? Co stálo za tím úspěchem? Můžeš z toho něco aplikovat ve svém životě?

3) Zbav se nefunkčních programů

Za řadou nesplněných přání jsou programy v tvé hlavě, které na podvědomé úrovni brání v realizaci. O některých technikách píšu například zde nebo v tomto článku. Najdi si pro sebe takové, které pomohou odstranit přesvědčení, které ti brání s přáním pracovat (EFT, hypnoterapie, NLP, aromaterapie…)

4) Vizualizuj

Zjisti sám pro sebe, jestli si dokážeš představit sám sebe ve stavu, kdy se ti přání splnilo. Pracuj na tom, aby měla tvá představa co nejvíce detailů. Jak se při dané představě cítíš? Co všechno tam vidíš? Co slyšíš? Jsou tam nějaké sluchové vjemy? Nebo čichové nebo hmatové? Kdo s tebou při dané představě je? Čím bohatší je tvá představa, tím lépe.

Něco ti brání si danou záležitost představit? Zjisti, co za tím je. Možná ti pomůže se vrátit k bodu 3.

5) Jdi přání naproti

“Bože, přeji si výhru v loterii.” “Tak už si alespoň jednou vsaď” Bůh na to… Řada lidí skončí u přání a neudělají žádnou akci. Zjisti, jaké kroky můžeš podniknout pro to, abys byl svému přání blíže. A prostě je začni dělat.

6) Na svém přání nelpi

Zjistil jsem, že jakmile tlačím na nějaké přání, tak se prostě neděje nic nebo opak. V řadě případů se mi stalo, že když mi na něčem už nezáleželo, tak se to najednou objevilo v mém životě. Ba co hůř, stávalo se mi, že se se mi přání zhmotnilo v době, kdy už jsem si prostě přál něco jiného. Můj kolega Petr Sasín říká: “uložit své přání do šuplíku”. Přeješ si něco, napíšeš to třeba na papír a pak na to zapomeneš. Pak hledáš něco po čase v šuplíku a co nenajdeš – své přání. A najednou zjistíš, že se ti splnilo nad očekávání. To je kouzlo nelpění.

Věřím, že ti článek pomohl jinak uvažovat nad svými přáními. Já si podrobím i jiná přání zkoumání dle svého návodu výše a začnu dělat kroky k jejich splnění.

Pokud máš jinou zkušenost než já či jiné tipy, poděl se o ně v komentářích pod článkem. Pomůžeš tak mě i dalším čtenářům.

Petr Popek
Trenér, kouč, motivátor, marketingový specialista. Jeho snem a posláním je měnit lidem životy. "Žij svůj sen" je čím se sám řídí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.