Každé přání bude splněno – vision board

Jedna má kamarádka mi kdysi řekla “Když si nebudeš nic přát, nic se ti nesplní a budeš mít nudný život.” Měla pravdu a dodnes jsem jí za to vděčný. Už je to 8 let a od té doby si každý rok plánuji ten následující a své plány skládám do podoby vision boardu. Právě jsem jeden dokončil, popíšu vám, jak jsem při něm postupoval.

Jak si udělat vision board?

Vision board, neboli nástěnku snů si můžeš představit jako obrázek, který obsahuje věci, události nebo osoby, které chceš ve svém životě mít. Funguje jako magnet, který ti je všechny přitáhne do života v případě, že po nich opravdu toužíš a jsi na ně připraven.

Sedni si a sepiš si svoje sny, ať jsou jakkoli velké. Pamatuj si, že velikost tvých snů je jenom tvoje vnitřní míra. Skvěle ti k tomu může posloužit cvičení “101 přání”, o kterém jsem psal zde. Jakmile jich budeš mít opravdu 101 budou mezi nimi určitě tvá nejniternější přání. Tvé největší touhy. Uvidíš, že čím více přání budeš mít napsaných, tím lépe ti to půjde. Je to jako bys protrhl hráz svých tužeb.

Můžeš si přání rozdělit do jednotlivých oblastí, jako jsem to udělal já:

  • Práce/podnikání)
  • Ty (osobní růst, zdraví, relax…)
  • Prosperita (co chceš mít ve svém životě z materiálního světa)
  • Vztahy (rodina, přátele, partnerka, děti)

Pokud by tě zajímalo více, můžeš si přečíst “7 pravidel, jak uskutečnit své sny” – Pierre Franckh. U partnerství se ti může hodit kniha “Pravidla pro šťastnou lásku” stejného autora. Dobré je i audio “Tajemství přitažlivosti” ze série “Motivace” o které jsem psal zde nebo film “The Secret”

Já pro vypisování svých přání používám jednoduchá pravidla: 

  1. Píšu vše, jako bych to už měl a dělal (příklad: Jízda mým novým autem mě naplňuje. Mám krásné nové auto Audi A8)
  2. Píšu věci, které směřují ke kýženému stavu, ne od něj (příklad: “Budu žít zdravě” místo “Nebudu kouřit, pít alkohol a ponocovat”)
  3. Píšu si jenom to, co opravdu chci já sám. Ne, co by se mělo nebo by bylo dobré 

Jak vypadají mé seznamy se můžeš podívat sem>> 

Vezmi si časopisy s barevnými obrázky a vybírej si podle svých přání ty, které se ti líbí. Já u toho většinou obrázky přímo vytrhávám z časopisů. Některé si vystřihuji. Někdy mě inspirují nadpisy, slova, celé texty. I ty si můžeš vystřihovat. Místo časopisů ti stejně dobře může posloužit i internet a celou koláž můžeš mít elektronickou. 

Vybírej obrázky jenom toho, co OPRAVDU CHCEŠ TY SÁM. Ne, co by se mělo nebo by bylo dobré, abys měl. Pokud si dáš na vision board věci, které tam máš “protože by to asi bylo dobré”, tak ti budou brát energii ze tvých opravdových přání. Zároveň pokud tam budeš mít něco, po čem srdcem netoužíš, tak se ti to nesplní a hlava ti pak bude říkat, že to nefunguje. 

Stejně tak si tam nedávej věci, abys vyjádřil, že je v životě nechceš. Například přeškrtnutou cigaretou neříkáš světu, že chceš přestat kouřit. Představ si, že obrázek, který ti vznikne, je magnetem, který ti přesně to, co je na něm, přitáhne do života. Měj tam jenom věci, které tam chceš mít. Dej si místo cigarety něco, co bude symbolizovat zdravý životní styl (ovoce, zeleninu, cvičení…) nebo nic.

Vision Board

Vezmi si papír a obrázky si na něj rozmísti. Nemusí mít žádný řád, nesvazuj se žádnými pravidly, nijak se neomezuj. Děláš vše pro sebe a tobě se to musí líbit. Můžeš si je rozdělit do logických celků pokud chceš. Udělat si z nich líbivou koláž. Obrázky mohou ležet vedle sebe nebo se překrývat. Je to jenom na tobě. Nikdo tě nebude soudit ani hodnotit. 

Jakmile si obrázky rozmístíš, abys zjistil, že se ti tam vlezou všechny potřebné (já kolikrát musím sáhnout po větším papíře), vezmi si lepidlo a všechny si přilep. Aby byl obrázek osobnější, použij své vlastní fotky (klidně můžeš postavám dát jenom svůj obličej).

Na papír si pak můžeš dopsat texty, co by sis ještě přál, nebo aby sis přání upřesnil. Stejně tak tam můžeš malovat, kreslit. 

Vystřihování a lepení je jednodušší varianta. Pokud tě baví malování či kreslení, můžeš mít čistě malovaný vison board. Fantazii se meze nekladou. 

Hotový vision board si můžeš umístit doma tam, kde na něj můžeš koukat každý den a své přání si připomínat. Pokud tě tvé okolí ve tvých snech nepodporuje (i to se může stát), tak si ho klidně někam schovej a jeho fotku si dej třeba na plochu nebo do mobilu jako připomínku. Pokud znáš feng shui, dej si ho na svou stranu růstu.

Vision boardem samozřejmě vše nekončí. Teď jsi vesmíru ukázal, co vlastně chceš. Udělal sis objednávku. Ještě musíš potvrdit, že o to opravdu stojíš svými činy. Spousta lidí si myslí: “Tak, teď jsem vyslal do vesmíru přání a všechno přijde. Můžu jenom sedět a čekat”. Není to tak. Přáním je třeba jít aktivně naproti.

Aktivně pracuj na získání toho, co opravdu chceš. Příklad: chceš zdravě žít – začni studovat všechno, co se zdravého životního stylu týká a a přestaň se přejídat nezdravým jídlem. Vesmír/Bůh ti přihraje do cesty vše, co pro to budeš potřebovat a bude tě podporovat (mentory, trenéry, kouče, knihy, články…).

Zbav se svých předsudků a omezujících přesvědčení, které ti zabrání se přáním přiblížit. Jeden z návodů je zde>>

Tady je pár vision boardů pro inspiraci:

 IMG_20131223_012052 (1)

vison board_5
vision board Petrvison board_7vison board_3 vison board_2vision board staziVision board

Petr Popek
Trenér, kouč, motivátor, marketingový specialista. Jeho snem a posláním je měnit lidem životy. "Žij svůj sen" je čím se sám řídí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.