Kniha Přitažlivost – jaká je?

Jak přitahovat ženy úplně přirozeně tím, jaký jsi bez miliónů na kontě, bavoráka v garáži, cihliček na břichu či vzhledu Itala… Slibuje kniha Přitažlivost na svém přebalu. Jak je to doopravdy? Stojí za to ji číst?

Michal Kopecký je autorem blogu akozbalit.sk a pěkné řádky online programů, které pomáhají chlapům pracovat s ženami. Schválně nepíšu balit, protože právě od toho Miško odrazuje.

Kouzlo, které provází všechny jeho články, e-booky i videa je – stát se MAGNETEM NA ŽENY. To znamená někým, o koho se ženy zajímají automaticky. Navíc směřuje všechny své techniky do vztahu, ne pouze do postele, jak je to u podobných knih s tématikou svádění žen. Takže nečekej žádné osvědčené balící fráze.

V úvodu se dozvíš, jak s knihou pracovat, aby si z ní vytěžil co nejvíce a proč je napsána tak, jak je napsána. Miško se inspiroval jedním z největších specialistů na komunikaci Dalem Carnegiem.

Hned v první části jsem se musel smát, protože mi připomněla vyprávění mých nezadaných (a maximálně soběstačných) kamarádek, jak dnes stojí chlapi za starou bačkoru. A následující kapitoly byly právě o tom, jak bačkorou nebýt. Jak mají chlapi na sobě zapracovat, aby získali zpět svou hodnotu, protože ta právě hraje v celém příběhu magnetu na ženy hlavní roli.

kniha-pritazlivost

V knize Miško vyvrací řadu mýtů, které má mnoho mužů se získáváním srdcí dam spojené. Například “hodný chlapec” vs. “bad guy”. Vzpomínám si, jak mi nedávno kolega na párty vypráví: “To, že se k holkám chovám pěkně, ještě neznamená, že nedokážu někomu rozbít hubu, pokud je to potřeba!” A o tom to právě NENÍ. Další chybou je uplácení žen dárky, zahrnování komplimenty, přílišnou pozorností. Bad guye vystihuje krásně citát na úvodu kapitoly:

Neposlušnost je základem svobody, poslušní zůstanou otroky. -H.D. Thoreau

Moc se mi líbila kapitola s pravidlem 80/20 (zlý VS. hodný hoch) při balení holek. Která ukazovala, jak s tímto pravidlem dále nakládat.

Častou chybou mnoha mužů právě je, že:

  1. jsou pouze hodní = cesta do zóny přátel
  2. jsou jenom zlí = pro ženu nepoužitelní pro vztah
  3. příliš rychle shodí mimikry (balící techniky – pokud je používají) a stanou se hodní (ad 1)

Ve třetí kapitole se můžeš dočíst, jak teda s tou ženou správně komunikovat, aby ses nestal kamarádem a zároveň tě neměla za úchyla. 

Proč se při hledání partnerky nesoustředit vždy jen na jednu ženu popisuje čtvrtá kapitola. Tady jsem si vybavil jednoho svého kamaráda, který spekuloval nad tím, co asi dělá žena, se kterou si právě píše. Jakmile neodepsala ihned na jeho zprávu na chatu (kterou si přečetla), hned vymyslel několik terorií, co asi zrovna dělá nebo jak to celé bere. Podobně to měl i se SMS případně ztracenými hovory. Miško v této kapitole popisuje svůj podobný příběh a závěr z něj – pravidlo pěti žen, mezi které rozděluje svou pozornost.

Pátá kapitola mě maximálně pobavila. Jmenuje se: Logika VS. emoce. Je v ní nádherně popsáno, jak jsou emoce ve vztahu důležité a zároveň, že s logikou na ženu nechoď. 

Když jsem četl část o emočním kolotoči (rozuměj hněv, strach, naděje, štěstí, problém, radost…) přítelkyni s tím, že to musí být určitě pěkná hloupost, tak zazářila a řekla: “No jo, je to  přesně tak! Jakmile tam nejsou emoce, tak je to nuda.” Další moje přesvědčení vzalo za své… Prostě do vztahu patří všechno. Jakmile je to jenom skvělý pokec a harmonie, tak tam něco chybí (většinou je to vášeň).

muz-zena

Mě se zase líbila část s názvem sexuální obrazy. Vyrůstal jsem v dívčím kolektivu, tak jsem hovory o sexu nebral jako běžné téma na první rande nebo první pokec. Protože kromě něj holky probíraly jenom módu, seriály a hudbu (pokud zrovna nedrbaly ostatní holky :D). Právě k této části je pak bonus ve formě téměř půlhodinového videa, kde Miško popisuje vykreslování sexuálních obrazů v hlavě. Komentář probíhá nad chatem s konkrétní ženou, o které v knize píše.

Takže když Miško popisoval tuto účinnou techniku, jak ze sebe neudělat kamaráda, pár věcí mi docvaklo. Třeba to, proč se některé slečny po krátkém chatování kdysi na koleji, samy pozívaly na film a nosily si s sebou láhev vína.

Praktické tipy se mísí s příběhem a příklady Miška, takže je knížka krásně čtivá. Za pár hodin jsem litoval, že není delší, jak skvěle jsem se bavil. Na konci každé kapitoly jsou 2 úkoly, takže můžeš díky nim rovnou danou pasáž převést do praxe nebo se jen zamyslet, jestli je předchozí text i tvá záležitost.

přitažlivost

Když jsem knihu dočetl, tak jsem si řekl: “Kdybych ji měl před 25 lety, tak jsem si ušetřil spoooustu vztahů, ve kterých jsem metodou pokus-omyl zkoumal, jak na ženy.” Zní to jako klišé. Je to tak. Navíc jsem se ještě v po sobě následujících vztazích choval extrémně opačně v řadě situací, takže jsem neměl ani vyvážený střed, kterého bych se mohl chytit. Ale o tom článek není.

Knihu Přitažlivost rozhodně doporučuji všem mužům, kteří dlouhodobě dostávají od žen košem nebo od nich slýchávají věci typu: “Promiň, teď nikoho nehledám”, “Mám tě ráda jako kamaráda” nebo “Pro mě jsi moc dobrý”… A taky těm, kteří už ve vztahu jsou (už jenom kvůli kapitole s emocionálním kolotočem). Tady je o knize více>>.

Protože je Miško maximálně štědrý, tak přihodil ke knize i bonusy, kterými jsou videa z jeho prémiových kurzů. K těm získáš zdarma přístup v členské sekci. Mezi nimi je i rozbor rozhovoru, ve kterém ukazuje, jak budovat sexuální obrazy holkám v hlavě a další.

Ještě jeden citát na rozloučenou…

Je lepší se přecenit, než nezkusit něco, o čem si myslíte, že je nad vaše síly. -Ryan Gosling

Pokud jsi knihu Přitažlivost přečetl, poděl se v komentářích o svou zkušenost.

Petr Popek
Trenér, kouč, motivátor, marketingový specialista. Jeho snem a posláním je měnit lidem životy. "Žij svůj sen" je čím se sám řídí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.