Petik_2Pro osobní marketingové konzultace či koučink je mne možné kontaktovat:

  • email: petr@bestargroup.cz
  • mobil: 724 50 50 82

Nechtěl jsem tu vypisovat životopis, protože se o mě samotném dozvíte nejvíc přes mé aktivity, blog,  FB, články na internetu, fotky nebo třeba osobně.

Přesto:

Narodil jsem se v Karviné a svá školní léta jsem strávil v Českém Těšíně, později v Havířově. Sedm let jsem se věnoval studiu chemie nejdříve na Vyšší odborné potravinářské v Kroměříži,  následně na VUT Brno.

Ve třetím ročníku VŠ (2002) jsem se začal věnovat lektorování v IT a chemii jsem ze své praxe vypustil. Zůstala pouze mou studijní náplní.

Lektorování mi zůstalo a věnoval jsem se mu postupně v oborech IT (univerzita třetího věku, vyšší a střední management, techničtí pracovníci ve firmách, soukromé osoby - individuálně). Finance (jako lektor a později manažer kvality poradenství ve finančně poradenské firmě). Tam už k tvrdým dovednostem (produktová školení, základy analýz klientského portfolia) přibyly i měkké dovednosti zaměřené na komunikaci, obchod a vedení. V té době jsem i vedl malý tým analytiků a pomáhal zapracovávat nováčky (obchodníky), po své krátké obchodnické praxi. To vše v Brně.

V této době jsem začal koketovat s koučinkem (prostřednictvím výcviku u Lucie Bouzkové - Certifikace v prosinci 2010) .  Po přestěhování do Prahy jsem působil jako interní trenér měkkých dovedností a kouč v Kika nábytku, později jako vedoucí trenérů a specialista vzdělávání v Loterii Fortuna. 

Díky těmto zkušenostem jsem se naučil předávat své informace, know-how či vize jednoduchou a srozumitelnou cestou. Stejně tak porozumět lidem, naslouchat jim a provést je řešením jejich životních situací. 

Lektorování i vedení lidí mi dalo dar nadchnout, motivovat a inspirovat.

Od roku 2007 jsem se začal věnovat navíc celostním masážím, které dosud provádím na profesionální úrovni a cca 5 let jsem asistoval na seminářích při jejich výuce. Celostní masáže propojují tělo a ducha. Umožňují lidem spojit se se svým tělem, vyléčit si svá traumata na úrovni těla. Semináře byly navíc zaměřeny na na partnerství, vztahy. Pomohly mi lépe prozkoumat mužsko-ženskou komunikaci na úrovni slovní i tělesné.

Jednoduše v číslech: 15 let lektorské praxe, 4 roky zkušeností s vedením lidí, 9 let relaxačně-terapeutické práce s tělem, 8

V současné době se věnuji infomarketingu a to jako konzultant a zároveň i trenér. Zároveň pomáhám podnikatelům i soukromým osobám jako kouč. Další mé články můžete najít na blogu SmartEmailingu.

Své vědomosti čerpám z následujících výcviků a seminářů:

  • a spousty dalších

Nejvíce však z osobní praxe ať už v jednotlivých firmách nebo v setkáních s lidmi na seminářích či v koučovacích sezeních a masážních terapiích. Aktuálně mi obrovsky pomáhá rozšiřovat obzory můj vlastní projekt Cesta Podnikatele navazující na předešlé Smart Community. Jedná se o setkání vzdělávácí setkání s networkingem, kde jsou hosty marketéři, infopodnikatelé, koučové, trenéři...

Hodně mi dala i četba knih, kterých jsem od základní školy spořádal tisíce. Za všechny například má oblíbená Myslete velkoryse od J. Schwartze, Myšlením k bohatství Napoleona Hilla a dalších. O knihách píši více v sekci inspirace.

Všem, kteří mi prošli životem a nějak mi ho obohatili, inspirovali, posunuli dál (i třeba tím, že mi dali jasně najevo, že tudy už ne) moc děkuji (nechci jmenovat, abych na někoho nedopatřením nezapomněl).

Mou vášní je objevovat nové věci v osobním rozvoji i marketingu. Vše na sobě testovat co mi funguje, předávat dál prostřednictvím seminářů či osobního koučinku.