Sex před svatbou NE?

Jsem celostní masér a jsem na to hrdý. Proč to říkám? Dělám svou práci 10 let a celou dobu jsem čelil kritice z řad křesťansky založených lidí. Jeden z důvodů byl sex před svatbou. Přitom z řad z křesťánské komunity přihází na terapie velké množství zákazníků. Důvod? Čti dál…

Mou prací je pomáhat lidem v sebepřijetí (přijetí vlastního těla). V prožívání naplněné sexuality. Zbavuji je traumat z dětství. Učím je užívat si sexualitu v partnerském vztahu nebo… mít nějaký partnerský vztah.

Od dětství se setkávám s křesťanstvím a dokonce jsem působil v několika křesťanských sborech (vetšinou kvůli nějaké slečně, kterou jsem chtěl sbalit :D). Nikdy jsem nepochopil, co mají proti sexu a žádný z představených mi to nedokázal vysvětlit jinak než: “Sex až po svatbě, tak to prostě je…”

Křesťané se mnohdy žení brzy. V řade případů proto, aby mohli mít “legálně” sex. Co ale před tím?

Bůh nám dal tělo a s ním s jeho potřeby. Jíst, spát, pít, milovat se… Maslowova pyramida potřeb řadí fyziologické potřeby mezi základní stavební kameny a mezi nimi i sex. Lidé objevují svou sexualitu už v raném věku. Pokud vidíš dítě, jak se rytmicky pohybuje na plínce nebo na osušce s blaženým úsměvem na tváři, tak zrovna masturbuje. Pokud mu to zakážeš nebo mu v tom zabráníš, s velkou pravděpodobností si tohle trauma ponese i v dospělém věku. Děkuji, právě jsi nám vyrobil zákazníka.

V jednom křesťanském časopise jsem ve svých asi 13 letech četl, že masturbace (tam ji nazývali samohana) je špatná. Když máš potřebu, jdi si zaběhat, dělej nějaký sport, dej si studenou sprchu. Takže když mám žízeň, tak se mám jít najíst?

Jedna z mých bývalých milenek byla křesťanka. Když jsme spolu začínali (překvapivě sexem), tak ni opomněla říci, že je vdaná. Důvod byl prostý. Nefungoval jim sex. Že její partner řešil “sex až po svatbě” masturbací u porna, z čehož vznikla závislost na pornu (další potencionální klient) se dozvěděla až při rozvodovém řízení. Její nenaplňená touha ji dovedla až ke lhaní a neskončilo u jedno sexuálního partnera.

Protože jsem se chtěl stát jejím partnerem, začal jsem docházel na kázaní, objíždět křesťanské konference. Na jedné konferenci mě překvapil pastor, který mluvil o tom, že by měl člověk víc toužit a Bůh je tady od toho, aby naplňoval jeho touhy. Teda kromě jedné…

Hodně se mluvilo i o sexu po svatbě a já jako správný křesťan jsem se rozhodl nemít sex se svou milenkou (absurdní co?). I přesto jsme spolu trávili spoustu času. Většinou neskutečně nadržení. Vzájemně jsme se podporovali v tom, že to vydržíme, protože je to přeci špatné.

Výsledek? Přestal jsem cítit radost ze života. Mé frustrace z nenaplněné potřeby deptaly mé sebevědomí a časem jsem přestal cítit své tělo. Dokážeš si představit, že tě někdo mlátí a ty to prostě necítíš? Pohlazení, něžný dotek už vůbec. Masturbace byla pro mě nenaplňující činností, protože jsem necítil svůj penis a tak jsem se prostě neudělal.

Když jsme jednou vedle sebe spali na jedné dovolené, já s neustálou erekcí, ona totálně mokrá tak jsme to k ránu nevydrželi a prostě se znovu pomilovali jako dřív. Po tom, co jsem se (konečně!) udělal, jsem běžel do koupelny, kde jsem se asi půl hodiny drhnul a brečel protože jsem “byl nečistý”. Bůh mě zavrhne a skončím v pekle”. Opravdu? Ten Bůh, který mi dal tělo plné vášně a neskutečných možností? Tady máš skvělé jídlo plné rozmanitých chutí. Jen je vůbec nepoznáš, protože ho nesmíš ochutnat. Vlastně ano, až po svatbě.

Myslím si, že sexualita je přirozenou součástí života. Je to dar hodný objevování a zkoumání. Ano, s jedním partnerem můžeš poznat hodně. S více toho prostě poznáš více. Když ochutnáš banán, víš jak chutná banán. Ale ony jsou desítky druhů banánů a každý chutná trochu jinak. Většinu z nich dokonce musíš uvařit, aby byly k jídlu. Nemusíš je poznat všechny. Natrefíš zrovna na ten který se má vařit, dáš si ho syrový a banány zavrhneš. Když však ochutnáš jen jeden druh, tak je tvá zkušenost značně omezená. Jak pak víš, že tenhle je ten pravý?

Stejně tak se to stalo řadě mých klientek s partnery. První byl ten nesprávný a pak se řada z nich bála sexu s nějakým dalším, tak jej radši zavrhla úplně. Tělo si ale žádalo své a v nich se pak bila nenaplněná touha s traumatem z prvního zážitku.

Lidé, kteří ke mě chodí na terapie tak v díky své výchově či traumatům v řadě případů nepoznali, co je to sex. Nebo nepoznali sex jiný než znásilnění či zneužití v mládí, dětství. Případně je jejich partner dostal do stádia, kdy přestali milovat či přijímat své tělo. Cítili se při milování nečistí stejně jako já. Sex byl pro ně nutností, nikoliv potěšením. A radost z něj? Tak tu nikdy nepoznali…

Nezapomenu na mladého Skota, který byl na mé terapii 4x protože si přál mít rodinu. Vysoký krásný muž ke mě přišel schoulený a při prvním dotyku se rozplakal, protože nic takového nikdy nezažil. Při posledním setkání už přišel hrdý sebevědomý a povídal mi o své partnerce (do té doby to byl pes, o kom mluvil). Děkoval mi za vše a že se vidíme naposledy. Staví prý ve Skotsku (ano, takovou cestu za mnu vážil) dům a chystají svatbu.

Na ženu, které byla několikrát znásilněna a zanevřela na svou sexualitu. Stala se z ní domina to byla její forma sexu. Rok po našem setkání jsem ji potkal na jednom semináři. Byla z ní učitelka v mateřské škole (do té doby nesnášela děti) a chlubila se partnerem. V posteli jim to prý klape. Je milý a něžný.

Gynekolog mi jednou přivedl svou klientku – herečku a povídá: “Udělejte s ní prosím něco, dříve byla slavná a teď se schovává. Někdo ji řekl, že už je stará. Dříve měla spoustu mužů. Teď odmítá své tělo. Díky tomu má gynekologické problémy.” Po dvou sezeních odcházela hrdá, sebevědomá, zářící… Žádný zázrak, jenom jsem ji ukázal, ze její tělo je krásné a nemá se za co stydět.

Takto bych mohl pokračovat dlouho, protože podobných příběhů mám stovky. Někteří klienti si mě vyhledali po letech aby mi poděkovali. Za co? Že jsem jim ukázal, že jejich tělo je něco co by měli milovat a že sex je krásný.

Mí kolegové teď dělají osvětu v základních školách. Celostní maséři a terapeuti konečně mají podobný kredit jako psychologové či lékaři.

Jsem hrdý na to, že jsem jedním z nich…

Jaký máš ty názor na sex po svatbě? Poděl se v komentářích

Petr Popek
Trenér, kouč, motivátor, marketingový specialista. Jeho snem a posláním je měnit lidem životy. "Žij svůj sen" je čím se sám řídí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.