Škola štěstí – video rozhovor

Copak je možné se štěstí naučit? Já vím, že budu opravdu šťastný až… (najdu tu pravou/pravého, najdu správnou práci, si koupím nové auto, barák, pojedu na dovolenou). Co když je to s tím štěstím jinak? Co když naopak všechny ty věci a podmínky ke štěstí nepotřebuji?

Nedávno jsem četl v časopise “Moje psychologie” v článku, že přirozeným stavem mysli je chaos a deprese. Vychází to prý z výzkumů na převážné části populace. Přiznám se, že mě toto zjištění docela šokovalo a konsternovalo. Protože si myslím, že pravda je někde jinde.

Během dlouhých let je většina obyvatelstva ovládána a manipulována strachem. Dříve to byli panovníci, církev a nyní se o tuto roli starají média (rádio, TV, noviny). Ať už jsou to informace o nepokojích, nemocech, krizi, nedostatku toho či onoho… Krásně a vtipně vyobrazeno, jak TV manipuluje lidmi je tady.

Důvod? Jakmile má dav strach, dá se jej lépe manipulovat. Šťastné a naplněné lidi se hůře ovládá.

Dle mého jsme se jednoduše štěstí odnaučili. Zapomněli, jaké je důležité udržovat se v pocitu naplnění, štěstí, radosti, hojnosti a vděku. Jednoduchý návod na to dává  Suve ve své písni.

Štěstí totiž nepřichází z venčí a nikdo a nic tě nemůže udělat šťastným. Šťastným se můžeš stát jedině ty sám. A postará se o to… tvůj mozek. Psal jsem o tom už tady. Na štěstí mají vliv i pozitivní faktory, kterými štěstí můžeš utužit. Naopak negativní ti je jednoduše a rychle vymažou ze života.

Kdo se se mnou potkal, určitě ví, že úsměv je to, co mám na tváři většinu času. Řada lidí se mě ptala “To jenom hraješ? Jsi opravdu šťastný?” a já jim musel odpovědět popravdě: “Ano, když chci, jsem šťastný”.

Znám lidi, kteří si na štěstí jenom hráli. Měli usměvavé tváře, byli extrémně pozitivní a… uvnitř se užírali a vše to byla jenom maska. I takhle to jde, ale je to vyčerpávající. Protože tím, že si budeš hrát na štěstí, oklameš jenom sám sebe.

Jak se tedy tomu štěstí naučit?

Nedávno jsem se potkal s milou osobou, ze které štěstí a naplnění zářilo na všechny strany. Byla osobitá a neskutečně akční. Co si usmyslela, to prostě udělala a z ničeho si nedělala těžkou hlavu. Okamžitě jsme si padli do oka. Když mě potom požádala o rozhovor, bral jsem to jako samozřejmost, protože jsem ji chtěl poznat. Jmenuje se Zdeňka Čermáková. Záznam z rozhovoru je níže. Původně měl něco přes půl hodiny, ale to by tě asi nebavilo.

Nebylo pro mě velkým překvapením, že učí lidi být šťastnými. A aby se jich mohlo stát šťastnými co nejvíce, udělala pro to se svým kolegou Vladimírem Vymětalem online “Školu štěstí”. Už v prvních videích říká to, co mi připadá úplně samozřejmé.

Chceš být šťastný a hledáš štěstí pořád někde venku? Podívej se na videa. Možná zjistíš, že vše může být jinak. Třeba ti zrovna Škola štěstí ukáže, jaké to je být šťastný!

Petr Popek

Petr Popek
Trenér, kouč, motivátor, marketingový specialista. Jeho snem a posláním je měnit lidem životy. "Žij svůj sen" je čím se sám řídí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.